Кошик
473 відгуків
+380 (66) 072-88-02
+380 (96) 535-19-98

ЛАНЦЮГИ КРУГЛОЛАНКОВІ

Ланцюги круглоланкові

У цьому розділі представлені спеціалізовані круглоланкові вантажні ланцюги та звичайні невантажні. Вантажні ланцюги використовуються у вантажопідйомному обладнанні та механізмах, широко застосовуються в процесі виготовлення строп різної довжини та конфігурації, мають високу міцність та велике розривне навантаження. Залежно від розривного навантаження, вантажні ланцюги діляться на класи - що вищий клас, то вища розривна навантаження за однакового калібру.

 

Звичайні невантажні або технічні ланцюги широко використовуються у всіх сферах народного господарства, наприклад, для огорожі, кріплення, підвіски різних елементів та конструкцій. Технічні ланцюги у свою чергу діляться на довголанкові, коротколанкові, декоративні тощо. Найчастіше їх роблять оцинкованими для запобігання негативному впливу навколишнього середовища.

 

Різновиди вантажних ланцюгів

Металевий вантажопідйомний ланцюг є гнучким виріб, який складається з окремих, послідовно з'єднаних круглих ланок. Ланки розташовуються перпендикулярно один одному і виступають у ролі вантажних та тягових елементів. Для виробництва металевих вантажопідйомних ланцюгів використовується термооброблена (загартована) легована сталь, технічні характеристики якої відповідають ДСТУ.

 

Залежно від розривного навантаження вантажопідйомний ланцюг, представлений у нашому інтернет магазині, ділиться на 2 класи міцності:

1. Круголанковий вантажопідйомний ланцюг 8 класу (Grade 80)

- Матеріал виготовлення: термооброблена (загартована) легована сталь.

- Покриття: воронене, в маслі.

- Стандарт ДСТУ EN 818-2:2017, DIN 5687.

2. Круголанковий вантажопідйомний ланцюг 10 класу (Grade 100)

- На 25% міцніше порівняно з G80.

- Матеріал виготовлення: термооброблена (загартована) легована сталь.

- Покриття: фарбована.

- Стандарт: ДСТУ EN 818-2:2017, DIN 5687

При виконанні вантажних робіт частіше використовуються зварні круглоланкові ланцюги 8 класу (G80) або 10 класу (G100) міцності. Ця вимога прописується в керівних документах вантажної та вантажопідйомної промислової діяльності. Такий вид вантажопідйомного ланцюга здатний витримувати високі навантаження, які виникають на талі під час підйому та переміщення вантажів різної форми та ваги.

 

Переваги та недоліки вантажопідйомних металевих ланцюгів

Основні переваги металевих вантажопідйомних ланцюгів:

- Довгий термін експлуатації.

- Стійкість до пошкоджень гострими кутами та краями габаритних вантажів.

- Стійкість до дії довкілля.

- Стійкість до температурних перепадів.

- Ремонтопридатність металевих ланцюгів.

З недоліків сталевих ланцюгів для підйому вантажу можна виділити:

1. Велика вага металевого ланцюга. При однаковому коефіцієнті вантажопідйомності зварний ланцюг з термообробленої (загартованої) легованої сталі в рази важчий за текстильні або канатні.

2. Складність огляду та виявлення пошкодженого кільця у вантажних ланцюгах. Більшість розривів вантажопідйомних сталевих ланцюгів відбуваються не через перевантаження сталевої конструкції, а через технічну «втому» металу, яка накопичується в процесі використання вантажопідйомного виробу. Виявити мікроскопічні пошкодження сталевої конструкції при візуальному огляді дуже складно, тому запобігти обриву металевих ланцюгів практично неможливо. Крім того, обрив вантажопідйомного ланцюга відбувається миттєво.

Різновиди господарських технічних ланцюгів

Залежно від типу виконання ланок у нашому інтернет магазині представлено господарський ланцюг:

Коротколанковий ланцюг

- Оцинкований ланцюг коротколанковий DIN 5685А

- Нержавіючий ланцюг коротколанковий DIN 766

- Оцинкований ланцюг довголанковий DIN 5685C

Довголанкові ланцюги оцинковані відрізняються більшою рухливістю, простотою зміни довжини, з'єднання методом «ланка у ланку». Однак такий вид металевого оцинкованого ланцюга не відрізняється здатністю витримувати досить високі навантаження. У зв'язку з цим застосування довголанкового оцинкованого ланцюга посідає виготовлення огорож або прив'язувального ланцюга для собак, корів і тварин. Відрізняються господарські та ланцюги для огорож низькою ціною за метр.

 

Нержавіючі ланцюги виготовлені із сплаву AISI 316 (A4) стійкого до корозії від води, солі, кислот та лугів. Вони ніколи не іржавіють у найважчих умовах експлуатації. Використовується нержавіючий ланцюг як такелажні та кріпильні деталі на яхтах і катерах, стильно виглядає в дизайні будинку для підвіски предметів, полиць та огорож, які легко можна зняти.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner